Zdá se, že cestování a poznávání zajímavých míst po celém světě už zase nestojí nic v cestě. Máme pro vás pár tipů na místa, která stojí za to navštívit.
Všichni známe sedm divů světa. Na zemi jsou ale i místa, která by se mohla na podobném seznamu objevit, protože nám mohou vyrazit dech. Výlet k nim si užije každý zapálený cestovatel.
Úžasný most Cau Vang se nachází v horách Ba Na nedaleko města Da Nang ve středním Vietnamu. Tato jedinečná architektura měří asi 150 metrů a nachází se 1.400 metrů nad mořem. Most, který byl otevřen v červnu 2018, podpírají dvě obří ruce. Ty jsou vyrobeny z ocelového pletiva vyplněného skleněným vláknem. Mezi zlatým zábradlím mostu jsou vysázeny záhony fialových lobelek. Jeho autorem je architekt Vu Viet Anha. To, co dělá toto místo výjimečným, je splynutí přírody a architektury. Mnoho párů si tento most vybralo pro své svatební fotografie.
A ještě jeden most, navíc vzdálený jen zhruba hodinu a půl cesty od toho předchozího. Stavba mostu Cau Rong začala 19. července 2009. Je dlouhý 666 metrů a má šest jízdních pruhů. Tento moderní most překračuje řeku Han a poskytuje nejkratší silniční spojení mezinárodního letiště s městem Da Nang. Po celé délce mostu se vine drak, což je víc než jen jednoduchá železná a betonová socha. Může chrlit oheň a vodu a dokonce v noci měnit barvy. Tyto jevy můžete vidět každou sobotu a neděli v devět hodin večer.
Umělé souostroví Palm Jumeirah bylo postavené na počátku 21. století a připomíná obrovskou palmu uvnitř kruhu. Místo je známé díky okázalým hotelům, výškovým budovám s luxusními apartmány a špičkovými mezinárodními restauracemi. Palm Jumeirah měl být spolu s Palm Jebel Ali a Palm Deira součástí trojice rezidenčních projektů, kvůli ekonomickým problémům zatím zůstává původní plán nerealizovaný.
Obrovské bludiště Pineapple Garden Maze na plantáži Dole bylo v roce 2008 vyhlášeno největším světovým bludištěm. Nachází se na Havaji a láká turisty z celého světa. Jeho cesty se rozkládají na ploše více než 3 akrů a jsou vytvořeny 14 tisíci rostlin. Jeho hlavní atrakcí je ananas, který se nachází přímo v srdci bludiště.
Mont-Saint-Michel, česky Hora sv. Michaela, je žulový, 80 metrů vysoký přílivový ostrov v severozápadní Francii ve stejnojmenném zálivu u normandského pobřeží. Toto elegantní místo má za sebou celkem bohatou minulost. V roce 966 daroval vévoda z Normandie místo benediktinům, kteří tu založili opatství. To se stalo významným poutním místem a jedním z center vzdělanosti západní Evropy. Navíc bylo poněkud obtížně dosažitelné kvůli pohyblivému písku a velmi rychlým přílivům, které ho obklopují. Tento středověký hrad, který propojuje románský a gotický architektonický styl, vypadá jako z pohádky, je proto i velmi oblíbeným místem turistů z celého světa. Ostrov, záliv i klášter jsou od roku 1979 zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.
V originále Cueva de las Manos je jeskyně s prehistorickými nástěnnými malbami v patagonské argentinské provincii Santa Cruz. Jeskyně se nachází v údolí řeky Pinturas. Pochází z doby asi 10 tisíc let před naším letopočtem a je odkazem minulých generací. Na stěnách se nachází stovky barevných rukou roztroušených po celé jeskyni. Pro barvy byly použity různé pigmenty, například oxidy železa pro červenou a fialovou, kaolin pro bílou, natrojarosit pro žlutou a oxid manganu pro černou.
Vodopád uprostřed letiště Jewel Changi má 7 pater a měří 40 metrů. Jde o zábavní a obchodní komplex s přírodní tématikou. Jeho středobodem je nejvyšší krytý vodopád na světě Rain Vortex, který je obklopen terasovitým lesním prostředím. Vzhledem k tomu, že vodopády a fontány jsou často spojovány s mincemi a štěstím, mnoho lidí do vodopádu házelo mince, ale tamní zaměstnanci radí to nedělat. Letiště zahrnuje zahrady, atrakce, hotel a tři stovky maloobchodních a stravovacích zařízení.
Projekt Pasáž umělců se nachází v kreativní čtvrti Neustadt v Drážďanech. Nachází se zde zdobené dvorky s kavárnami pod širým nebem, ateliéry umělců a nezávislými butiky. Nejzajímavější je fasáda ve dvoře Domu elementů. Její tvůrci, Annette Paul, Christoph Roßner a André Tempel proměnili svou vizi ve skutečnost a tato zeď se díky nim stala symbolem celého projektu. Kdykoli se déšť dotkne trychtýřů, vytvoří krásnou melodii.
Vůbec první Guggenheimovo muzeum bylo založeno v roce 1939, jeho tvůrce Solomon Guggenheim jej nazval Muzeum neobjektivní malby. Bylo v New Yorku a bylo určeno k zpřístupnění abstraktního umění, které Guggenheim shromáždil. V průběhu let ožilo mnoho dalších poboček muzea. Ta ve španělském Bilbau byla postavena v roce 1997, je celá postavena z vápence a titanu, což jí dodává futuristický vzhled. Jeho autorem je Frank Gehry, který se podílel na jednom z turistických magnetů Prahy, Tančícím domu.
Zdroj fotografií: Profimedia