Další kapelou z našeho seriálu hvězdy 90. let je Backstreet Boys. Pětice dokonale vyladěných prototypů hezounků i grázlů s náušnicemi v uších se dostala nejen na miliony stěn dívčích pokojíčků, ale i na přední příčky světových hitparád.
Tahle americká chlapecká hudební skupina (neboli boyband) se stala jednou z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších skupin tohoto zaměření v historii popové hudby. Její vznik se datuje do roku 1993, kdy po několika kolech castingu dal management dohromady pětici ve složení AJ McLean, Howie Dorough, Nick Carter, Kevin Richardson a Brian Littrell. Jejich předobrazem byli samozřejmě New Kids On The Block, kteří cílovku dospívajících dívek zasáhli na konci 80. let, ale pro publikum náctiletých už začínali být trochu odrostlí a stále víc si hráli na drsňáky a rappery (což jim stejně nikdo nevěřil).
Rok po svém vzniku skupina odcestovala do Švédska, aby ve studiu začala na svém debutovém album pracovat s tehdy se rozjíždějícím producentem Maxem Martinem (už je tu zas) a jeho kolegou, jímž byl producent Denniz Pop (taky o něm ještě bude řeč). Z nahrávací session vypadl i jejich vůbec první hit We’ve Got It Goin’ On, který v roce 1995 úspěšně vstoupil do světových rádií. Na jaře nadcházejícího roku pak BB vydali své eponymní debutové album Backstreet Boys, a zásluhou trochu naslizlé balady I’ll Never Break Your Heart coby singlu se z nich okamžitě stala nezbytná položka ve sbírce cédéček tehdejších dívek. Ostatně zejména právě z této skladby, tedy jejího klipu, si později dělala legraci kapela Blink 182 v písničce All The Small Things.
To byl však teprve začátek. Druhé album Backstreet’s Back s hitem Everybody (Backstreet’s Back), jehož producentem byli opět Max Martin a Denniz Pop, co do prodeje debut ještě překonalo. Hravě dobylo hitparády po celém světě a samotný titulní singl se stal vůbec nejúspěšnější skladbou v kariéře formace. V americké ani anglické hitparádě sice nebyl první, zato tam byl dlouho. V té americké vydržel na 4. pozici dokonce dvaadvacet týdnů. Hity ovšem byly i skladby As Long As You Love Me a All I Have to Give.
Ani tím to však nekončilo. V roku 1999 Backstreet Boys vydali své třetí album Millenium, které se stalo nejprodávanějším v jejich diskografii a se čtyřiadvaceti miliony prodanými kopiemi je mezi nejúspěšnějšími nahrávkami (nejen) celých 90. let. Deska, na které se opět ve velké míře podílel Max Martin, byla dokonce nominována na pět cen Grammy, nakonec ale neproměnila žádnou z nich. Backstreet Boys byli v té době patrně největší popovou skupinou planety, postupně se však začínala dostavovat vyčerpanost a rozepře. Skupina sice o rok později vydala album Black & Blue, po něm však ohlásila pauzu a její původní sestava se začala rozpadat. V pozměněné podobě však funguje dodnes.