Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout
|
26. březen je 86. dnem roku. Jeho konec očekávejme za 280 dní. Svátek má Emanuel, Manuela a Haštal. V roce 1348 Karel IV. položil základní kámen Nového města pražského.
Multiinstrumentalista a zpěvák Aerosmith je známý také jako Demon Of Screamin. Album jeho domovské kapely Pump z roku 1989 strávilo 53 týdnů v americké albové hitparádě. Jedním z nejvíce rotovaných videoklipů na MTV byl ten ke skladbě Crazy z roku 1993. Nemalý podíl na tomhle faktu měly herečky v hlavních rolích, Alicie Silverstone a 16letá Tylerova dcera Liv, pozdější filmová hvězda. Fanoušci filmu jistě ocenili i hit k filmu Armageddon I Don’t Wanna Miss A Thing.
Jako součást dívčí kapely The Supremes mimo jiné nahrála obrovský hit Baby Love. Do dnešních dnů zůstávají ve Spojených státech nejúspěšnější vokální skupinou. Mimochodem, byla to právě Diana Ross, která pro showbusiness objevila 5 bratrů z Gary v Indianě. Jmenovali se Jackson 5. Popová diva je činná do dnešních dnů, nedávno například spolupracovala s projektem Tame Impala na písni k filmu Mimoni 2: Padouch přichází s názvem Turn Up The Sunshine.
Leonard Nimoy, americký herec (1931–2015)
Alan Arkin, americký herec, držitel Oscara a Zlatého glóbu (1934-2023)
Jana Hlaváčová, česká herečka (1838-2024)
James Caan, americký herec (1940-2022)
Alan Silvestri, americký skladatel (1950)
Jennifer Grey, americká herečka (1960)
Vilma Cibulková, česká herečka oceněná Českým lvem (1963)
Amy Smart, americká herečka (1976)
Martin Šonka, akrobatický letec (1978)
Keira Knightley, anglická herečka (1985)
Hračka v podobě figurky Eminema čelila na britském trhu bojkotu. Obchodní domy Woolworth a Hamleys odmítly figurku držitele Oscara prodávat. Své si k tomu řekla dokonce i odborná veřejnost. Psychologové varovali, že rodiče, kteří kupují tyto panenky pro děti, tím dávají svůj souhlas ke špatnému slovníku svých ratolestí.
Eazy-E, klíčová postava gangstarapové party N.W.A., vlastním jménem Eric Lynn Wright, zemřel ve věku 31 let na AIDS.
Rozhlasové stanice v Jižní Africe vyřadily ze svých playlistů veškerou hudbu Stevieho Wondera. Důvodem bylo jeho gesto, kterým věnoval svého o den dříve obdrženého Oscara Nelsonu Mandelovi, toho času stále vězněnému jihoafrickou vládou.