Hudební svět přinesl nejen ikonické hity, ale i vášnivé vztahy, které se odehrávaly přímo na pódiu. Některé milostné příběhy skončily tragédií, jiné přerostly v dlouholetá partnerství, ale všechny měly jedno společné – hudbu, která umělce spojovala umělce nejen na pódiu, ale i v osobním životě.
Setkali se v roce 1956, kdy byla June Carter již uznávanou country zpěvačkou pocházející ze slavné hudební rodiny, zatímco Johnny Cash teprve začínal svou cestu ke slávě. Jedním z jejich největších společných hitů byl Jackson, energický duet z roku 1967. Následovaly hity jako Ain’t Me, Babe nebo If I Were A Carpenter. June Carter ale nebyla jen zpěvačkou a interpretkou, byla také spoluautorkou jedné z nejslavnějších Johnnyho písní, Ring Of Fire. Po svatbě v roce 1968 se jejich hudební spolupráce ještě prohloubila a June se stala Johnnyho největší oporou. Pomohla mu překonat závislosti, které ho sužovaly téměř celou kariéru a společně koncertovali po celém světě. Když v květnu 2003 June Carter zemřela, Johnny Cash byl zdrcen a jeho zdraví se prudce zhoršilo. Zemřel pouhé 4 měsíce po June, jako by bez ní nemohl dál žít.
Členové britského indiepopového dua, Katie White a Jules De Martino, v únoru 2022 v rozhovoru pro BBC odhalili, že jsou nejen hudebními partnery, ale také partnery životními a rodiči. Katie doslova uvedla: „Nikdy jsme o tom zvlášť nemluvili. Vždy jsme to chtěli držet odděleně od hudby, ale je to docela těžké, když máte doslova malého človíčka. Jsme spolu už dlouho.“ The Ting Tings založili v roce 2007 a dosáhli mezinárodního úspěchu s hity jako That’s Not My Name a Shut Up And Let Me Go.
Příběh manželů Turnerových je jedním z nejbouřlivějších v hudební historii. Tina se připojila ke kapele Ikea Turnera v polovině padesátých let a brzy se z ní stala hlavní hvězda jejich společného projektu Ike & Tina Turner Revue. Společně vytvořili hity jako River Deep – Mountain High a Proud Mary, které je proslavily po celém světě. Za zavřenými dveřmi však jejich vztah nebyl tak idylický. Ike byl psychicky i fyzicky agresivní a jejich manželství se pro Tinu stalo noční můrou. V roce 1976 ho konečně dokázala opustit a pár let poté se stala ještě větší hvězdou než kdy dřív.
I za legendární kapelou Fleetwood Mac najdeme dramatický příběh, ve kterém se osobní vztahy prolínaly s tvorbou. Nejznámější sestava kapely – Stevie Nicks, Lindsey Buckingham, Christine McVie, John McVie a Mick Fleetwood – se v polovině 70. let ocitla v emocionální krizi, která dala vzniknout jejich nejslavnějšímu albu Rumours. V té době se Stevie Nicks a Lindsey Buckingham, kteří spolu byli ve vztahu už od konce 60. let, bolestně rozcházeli. Jejich osobní hádky se přenesly i do jejich spolupráce, což vedlo k vzniku písně Go Your Own Way, ve které Buckingham vyjádřil svůj vztek a frustraci. Mezitím po osmi letech manželství dospěli k rozvodu Christine McVie a John McVie. Do toho všeho bubeník Mick Fleetwood zjistil, že jeho manželka má poměr s jeho nejlepším kamarádem, a později se sám zapletl do krátkého románku se Stevie Nicks. Navzdory tomuto emocionálnímu chaosu (nebo právě díky němu?) kapela dokázala přetavit svůj zmatek do nadčasové hudby. Rumours se stalo jedním z nejprodávanějších alb všech dob a jeho syrové texty a emotivní melodie dodnes rezonují s posluchači po celém světě.
Anna K. a kytarista Tomáš Vartecký se seznámili koncem 90. let během společného výletu s přáteli. Od té doby byli nerozlučnou dvojicí jak v životě, tak na pódiu. Tomáš Vartecký, talentovaný kytarista, se stal zpěvaččiným klíčovým spolupracovníkem. Je autorem mnoha jejích hitů, včetně hitů Nebe, Šestý smysl, Chvíli nad vodou či Nelítám nízko. Během jejich vztahu čelili mnoha životním zkouškám. Anna K. dvakrát bojovala s rakovinou prsu, společně také pečovali o nemocné blízké a prožívali ztráty v rodině. Navzdory těmto těžkostem zůstávali spolu a jejich vztah působil pevně a harmonicky. V roce 2024 však přišel nečekaný zlom a Anna K. na svých sociálních sítích oznámila, že se jejich cesty po 27 letech rozešly.
ABBA není jen jednou z nejúspěšnějších popových kapel historie, ale také kapelou, kde se míchala hudba s osobním životem. Skupinu tvořily dvě manželské dvojice – Agnetha Fältskog a Björn Ulvaeus a Anni-Frid Lyngstad a Benny Andersson. Na vrcholu slávy v sedmdesátých letech žili všichni čtyři ve zdánlivé harmonii, ale vztahové problémy je brzy dohnaly. Nejprve se v roce 1979 rozvedli Björn a Agnetha, o rok později následovali Benny a Anni-Frid. Přestože byli už rozvedení, pokračovali ve společné tvorbě. Jejich bolest se promítla do písní jako The Winner Takes It All, která je de facto smutným příběhem jejich vlastních nešťastných konců. Po rozpadu kapely se všichni vydali na sólové dráhy, ale žádný z nich už nikdy nedosáhl úspěchu, jaký měli společně v ABBA.
Nejsou jen milostným párem, ale také jedním z největších obchodních spojenectví v hudebním průmyslu. Jay-Z byl hip-hopovou ikonou už v devadesátých letech, zatímco Beyoncé začínala v Destiny’s Child. Jejich vztah se stal oficiálním kolem roku 2002 a postupně budovali společné hudební impérium. V roce 2008 se vzali a postupně vydali několik hitů jako Crazy In Love nebo Drunk In Love. Jejich vztah ale prošel těžkou krizí. Manželovu nevěru nejprve na svém albu Lemonade naznačila Beyoncé, následně ji potvrdil samotný Jay-Z na desce 4:44. Přesto se jim podařilo vztah, v němž společně vychovávají tři děti, udržet.
Gwen Stefani byla nejen hlavní tváří a zpěvačkou kapely No Doubt, ale také autorkou mnoha textů, které odrážely její osobní život. Jedním z nejvýraznějších témat v její tvorbě byl její dlouholetý vztah s baskytaristou No Doubt Tonym Kanalem. S tím se seznámila na začátku devadesátých let, kdy byli No Doubt ještě začínající kapelou. Gwen v té době neměla ambice stát se slavnou zpěvačkou, spíše se chtěla soustředit na svůj vztah s Tonym, který byl tehdy pro ni vším. Jenže jak se kapela stávala úspěšnější, vztah začal skřípat. Tony se po několika letech rozhodl, že chce být sám, a v roce 1994 se s Gwen rozešel. Byla to pro ni obrovská rána, kterou nesla velmi těžce, zvlášť proto, že s Tonym dál hrála v kapele. Místo toho, aby se uzavřela do sebe, využila bolest jako inspiraci pro jedno z nejzásadnějších alb devadesátých let – Tragic Kingdom (1995). Na této desce se objevila i píseň Don’t Speak, která se stala největším hitem No Doubt. Po letech našla Gwen novou lásku v rockovém hudebníkovi Gavinu Rossdaleovi, frontmanovi kapely Bush, za kterého se v roce 2002 provdala. Ani jejich vztah ale nevydržel navěky a Gwen zalovila v muzikantských vodách potřetí. Sblížila se s country zpěvákem Blakem Sheltonem, se kterým byla porotkyní v soutěži The Voice. Společně vydali několik duetů a v roce 2021 se vzali.
Po rozpadu The Beatles v roce 1970 se Paul rozhodl pokračovat ve své hudební kariéře a založil kapelu Wings, do které zapojil i svou manželku Lindu. Nebyla profesionální hudebnicí, ale Paul věřil, že hudba by měla být o emocích, ne o technické dokonalosti. Naučil ji hrát na klávesy a zpívat doprovodné vokály, čímž se stala klíčovou součástí zvuku Wings. Kritici ji často podceňovali, ale Paul si stál za tím, že jejich spolupráce dodává hudbě autenticitu a osobní rozměr. Linda bohužel v roce 1998 podlehla rakovině, ale jejich příběh zůstává příkladem silného partnerského pouta.
Seznámili se v roce 1975, kdy Annie Lennox pracovala jako servírka v londýnské restauraci a zároveň se snažila prorazit jako zpěvačka. Dave Stewart, talentovaný kytarista, se do ní zamiloval a přesvědčil ji, aby spolu založili kapelu The Tourists. Podařilo se jim vyprodukovat několik menších hitů, ale brzy se rozpadli, což ústřední dvojici vedlo k vytvoření vlastního projektu Eurythmics. V té době spolu fungovali i jako pár, ale jejich romantický vztah netrval dlouho. Rozchod přišel ještě předtím, než se stali slavnými, ale naštěstí se rozhodli pokračovat ve společné kariéře i jako expartneři. Během následujících let dosáhli obrovského úspěchu. V roce 1990 se rozhodli dát si pauzu, přičemž Annie Lennox se vydala na úspěšnou sólovou dráhu. Ačkoliv si každý šel svou cestou, několikrát se znovu setkali, například v roce 1999, kdy vydali nové album Peace a podnikli turné na podporu lidských práv. Další společné vystoupení přišlo v roce 2005, když byli uvedeni do Síně slávy britské hudby. V roce 2022 následovalo uvedení do Rock’n’rollové síně slávy.
Ewa Farna a Martin Chobot patří mezi nejznámější hudební páry české (a polské) scény. Jejich vztah vznikl přímo na pódiu, protože Martin působil od roku 2009 jako kytarista v Ewině kapele. Zpočátku šlo o čistě pracovní vztah, ale jejich hudební spolupráce přerostla v lásku, kterou nejprve korunovali svatbou a narozením dvou dětí.
Sonny Bono a Cher byli jedním z ikonických hudebních párů 60. a 70. let. Kromě hudby se proslavili i jako televizní hvězdy díky show The Sonny & Cher Comedy Hour, která byla v 70. letech jedním z nejsledovanějších pořadů v USA. Sonny byl velmi dominantní a určoval směr jejich kariéry i soukromého života. Cher později přiznala, že se ve vztahu cítila spíše jako podřízená než jako rovnocenná partnerka. Jejich manželství skončilo v roce 1975, kdy Cher podala žádost o rozvod. V té době už měla poměr s kytaristou Greggem Allmanem ze skupiny The Allman Brothers Band, kterého si krátce po rozvodu se Sonnym vzala. I přes rozchod zůstali Sonny a Cher v kontaktu a občas spolu ještě vystupovali. Jejich vztah ale navždy ukončila tragédie – v roce 1998 Sonny tragicky zahynul při nehodě na lyžích v Nevadě a Cher na jeho pohřbu pronesla emotivní projev, ve kterém ho označila za nejdůležitějšího muže svého života.
Jack White, vlastním jménem John Anthony Gillis, a Meg White byli jedním z nejzáhadnějších hudebních párů moderní rockové historie. Přestože tvrdili, že jsou sourozenci, pravda byla jiná. Ve skutečnosti byli manželé, kteří spolu tvořili jedinečné hudební duo, jehož syrový zvuk a minimalismus ovlivnily celou generaci hudebníků. Jack a Meg se vzali v roce 1996, což bylo ještě předtím, než jejich hudební projekt vůbec vznikl. Zajímavostí je, že Jack si vzal manželčino příjmení, což je v hudební branži i mimo ni poměrně neobvyklé. Manželství ale nemělo dlouhého trvání – v roce 2000 se rozvedli. Přesto spolu i nadále hráli a vystupovali, což dodalo jejich spolupráci zvláštní dynamiku. Jejich hudba stála na kontrastu mezi Jackovou divokou kytarovou energií a hypnotickým a syrovým rytmem Meg. V roce 2007 bylo jasné, že něco není v pořádku. Meg začala trpět úzkostmi a kapela zrušila celé turné. Jack mezitím pracoval na jiných hudebních projektech a The White Stripes se postupně rozpadali. Oficiální konec přišel v roce 2011. Navzdory všemu však Jack a Meg zůstali přáteli. Důkazem toho je i skutečnost, že se Meg v květnu 2009 na Jackově zahradě provdala za kytaristu Jacksona Smithe, syna Patti Smith.