Nejšílenější římský císař Caligula začal s perverzí a sexuální deviací ve velice útlém věku. Veškeré perverzní praktiky se učil přímo od mistra, od svého strýce, kterým byl římský císař Tiberius. Ten strávil velkou část své vlády jako samotář, který se čas od času objevil v pedofilním rozkošnickém paláci. Tam občas také příležitostně nařídil popravu nepřátel, ať už skutečných nebo domnělých. Mezi nimi byla také Caligulova matka a dva bratři, které Tiberius vinil ze spiknutí. Nejspíš také stál za smrtí i Caligulova otce. Caligula v sobě však veškerou zášť proti strýci potlačil, aby po něm nastoupil na trůn. Omámen svobodou a mocí se začal oddávat orgiím, utrácení a nakonec mu moc zcela pokřivila mysl. Souložil se svými sestrami, na večírcích odváděl ženy hostů a po sexu s nimi se vysmíval jejich manželům a nadával jim do paroháčů, či proměnil císařský palác v nevěstinec, kde nutil manželky předních římských senátorů pracovat jako prostitutky. Svého oblíbeného koně pak nechal povýšit na konzula, aby své pohrdání římskou republikou a senátory dal ještě více najevo. Jednou dokonce vyhlásil válku mořskému bohu Neptunovi, kdy nechal své legie u moře sbírat mušle. Jeho výstředností bylo nakonec natolik, že jej pretoriánská garda roku 41 n.l. zavraždila.
Donatien Alpohnce Francois, Comte de Sade, v historii známější jako markýz de Sade, byl francouzský aristokrat proslulý pro své zvrácené sexuální choutky a deviace. Sám vytvořil několik erotických perverzních spisů, které byly kombinací pornografie, filozofie, fantazie a násilí. Tímto směrem byl známý dokonce natolik, že díky jeho jménu vznikly pojmy "sadista" a "sadismus". Přestože psal i o politice a filozofii, zapsal se do historie pouze jako zvrhlík. Už od mládí byl závislý na prostitutkách, které si stěžovaly na jeho hrubé zacházení. Jednu měl například polévat horkým voskem a bičovat, další zase omámenou análně znásilnit. Jeho zvrácené sexuální choutky, které díky násilí překračovaly hranice zákona, ho dostaly za mříže věznic (mezi nimi i slavné Bastily) a ústavů pro duševně choré, kde strávil 32 let svého života. Většinu svých spisů napsal právě tam. Od roku 1803 byl prohlášený za nepříčetného a umístěn do blázince, kde byl roku 1809 definitivní konec jeho spisovatelské kariéry, jelikož policie pobouřená jeho spisy nařídila, aby byl držen v izolaci bez psacích potřeb.
Jeden z největších irských spisovatelů James Augustine Aloysius Joyce byl modernistický spisovatel, který psal průkopnickým stylem, ve kterém kombinoval složitý a explicitní obsah, který měl čtenáře šokovat. Zvrhlost se však nepromítla pouze do jeho románů, ale i jeho soukromého života, ve kterém zkrátka miloval pouštění větrů. Nemohl se pšoukání nabažit a prohlašoval, že je skvělé větry rozdávat lidem na tváře nebo je sám od někoho přijímat. Existuje dokonce celá sbírka Joyceových dopisů, ve kterých se rozplývá nad větry a pšoukáním.
Úvodní foto: Profimeda
Zdroje: History Daily, Independent, ati