Ve své době jim patřil svět a vyhlíželi nekonečně zářnou budoucnost. Osud a především vlastní nastavení jim ale ukázaly zdvižený prostředníček. Představujeme hvězdy, kterým Hollywood pro jejich nepochopitelné jednání vystavil stopku.
Ačkoliv patřili mezi nejpopulárnější hvězdy své doby, za oponou přílišnou popularitou rozhodně neoplývali. Jejich manýry, náročnost nebo pouhopouhá nevycválanost je postavily mimo hlavní scénu a následná cesta zpátky byla trnitá, ne-li přímo nerealizovatelná. Kdo se pro své pohnutky už dobrých příležitostí nejspíš nikdy nedočká?
Asi nejznámější případ zákulisního teroristy, nebudeme-li počítat zesnulé legendy Stanleyho Kubbricka a Kirka Douglase. Bruce Willis totiž krom sporého účesu proslul coby notorický prudič, lenoch a zhoršovač dobré nálady. Po plodných devadesátých letech, kdy sbíral samou chválu a zářil v kasovních trhacích, povážlivě ubral z ambic i snahy. A štáby, se kterými točil, musely projít cestou notné dávky sebekontroly a sebezapření. Již legendární jsou historky Sylvestra Stallona a Kevina Smithe, které popisovali Willise jako arogantního, chamtivého, zlomyslného a nesnaživého budižkničemu, který si jde bez větší snahy bohapustě vydělat. Režisér legendárních Clerks dokonce prozradil, že během natáčení nepovedených Poldů uvažoval o sebevraždě, protože jej natáčení s Willisem naprosto zdrtilo. Letos svá slova jako jeden z mnoha kritiků odvolával. Bruce Willis totiž trpí závažnou nemocí, která jej připravuje o schopnost mluvit a porozumět řeči. A ačkoliv se kdekdo vyjadřoval, že s ním již nikdy nechce mít nic společného, na základě tragického hercova osudu svá slova raději přehodnotili a mírnili.
Chodící reklama na provokatérství a vyhlášený podivín. Shia LaBeouf měl být jedním z těch všemi oblíbených hezounů, místo toho se stal osinou v zadku filmových studií a natáčecích štábů. Ale překvapuje vás to? Herce formovalo dosti složité prostředí, které jej dovedlo k návykovým látkám a agresivitě, což nám již mnohokrát za svou kariéru ukázal. Hyperaktivní mládenec začal s marihuanou již v deseti letech a své podivínské dětství se snažil reflektovat v nedávném režisérském debutu Honey Boy, kde si zahrál svého otce. LaBeouf je znám svou radikálností a perfekcionalismem, který jej dohnal k tomu, že se kvůli svým rolím dobrovolně pořezal na obličeji, vytrhal si zuby nebo odmítal základní pravidla hygieny. Seznam jeho kontroverzí by vydal na samostatný článek, ale stručný souhrn snad řekne dost: Obvinění z plagiátorství, konflikty na place i s fanoušky, obvinění z krádeže, nevhodné rasové poznámky, promiskuita, obvinění ze sexuálního napadení. Ten seznam je opravdu dlouhý. I přesto nad ním ovšem filmová obec ještě definitivně nezlomila hůl. Pomohla tomu i bizarní omluva „Just do it“ nebo zmiňovaný film Honey Boy, ve kterém dal nahlédnout pod pokličku svých démonů.
Na první pohled zdánlivá pohodička, která měla ale ve skutečnosti k ideálu daleko. Na place legendárního Sexu ve městě totiž bujela ega a některé zúčastněné mají dodnes šrámy na duši. Bulvár pak léta sytila především zlá krev mezi Sarah Jessicou Parker a Kim Cattrall. „Neustále mi připomínáš, jak krutá dokážeš být. Řeknu to jasně, pokud jsem to tedy doposud neučinila – nejsi má rodina. Nejsi má kamarádka. Žádám tě naposled, aby ses přestala přiživovat na naší rodinné tragédii a hrát si na hodnou holku,“ vyřkla například nekompromisně Cattrall poté, co jí Parker poslala dojemný vzkaz po úmrtí matky. Kde byl problém? V případě Parker se často zmiňovala chamtivost. Jako výkonná producentka si hlídala, aby dostala suverénně největší gáži a prostor. Nejen proto se různě proměňovaly i její vztahy s kolegyněmi, které se s ní ukončovaly komunikaci. Sarah Jessica Parker umí vládnout tvrdou rukou a na přátelství dvakrát nehraje.
Jeden z nejpopulárnějších mužů současnosti a nově také velmi zdatný zápasník brazilského jiu-jitsu působí jako prvotřídní sympaťák, má však i své temnější stránky. A není jich zrovna málo. Své by o tom mohla vyprávět Charlize Theron, která společné natáčení filmu Mad Max: Fury Road doslova protrpěla, což posléze bez váhání uvedla i do médií. A nešlo o zdaleka první a poslední konflikt, který vyhlášený filantrop a vyléčený závislák na alkoholu a cracku během natáčecích dnů měl. Sám britský kolos se nijak netají, že se trochu pokočkoval i s uznávaným režisérem Alejandrem Gonzálezem Iñárritem, do kterého trochu vletěl během fyzicky i psychicky náročného Revenanta. Hardy je známý tím, že jde pro své role až za hranu a velké vypětí s sebou nese i notnou dávku nervozity a vzteku.
Asi nejznámější případ skutečného psychopata. Akční hvězda devadesátých let byla pro všechny produkce v sociálním hledisku doslova pohromou, a proto nebyl ani pozván na palubu The Expendables, kam měly jinak vstupenku snad všechny akční hvězdy posledních dvou dekád minulého století. Na Seagala si raději nikdo raději nevzpomněl. Ale divíte se? Ostatně co čekat od muže, který se stal oficiálním vyslancem Ruska pro humanitární vztahy s USA. Okolo života muže, který nás naučil rozpoznat zvuk řapíkatého celeru (zdatně simuluje praskání kostí), panovaly ještě před vstupem na scénu legendy. Po návratu z Japonska o sobě prohlásil, že měl co dočinění s Jakuzou a byl tajným špionem. Po svém proslavení o sobě zase tvrdil, že je neporazitelným a nejlepším bojovníkem všech dob. A to se mu tak úplně nevyplatilo, neboť svým arogantním jednáním pořádně naštval i kaskadéry. Seagal se k nim rozhodně nechoval kolegiálně a údajně se vyžíval v tom, když své pomocníky vědomě ničil. Hollywoodem však koluje historka, jak se jednou vsadil s kaskadérem LeBellem, který jej škrtil tak, až samozvanému mistrovi zenového karate povolily svěrače. Kontroverzí má na pažbě Seagal mnohem víc. Stručný výčet: sexuální obtěžování, diskriminace na pracovišti, podílení se na kohoutích zápasech, pokusy o vydírání a v neposlední řadě přímá a stále aktuální podpora Vladimíra Putina. Máme ještě něco dodávat?
Úvodní foto: Profimedia