Zřejmě nikoho nepřekvapí, že se mezi vrahy objevují především muži. A velmi často jde o rappery – k tomuto žánru totiž témata násilí a zbraní prostě patří a objevují se zejména i v jejich tvorbě.
Krev nejen v písni, ale i na rukou, tak mají třeba Ronald Herron aka Ra Diggs, Corey Miller zvaný C-Murder nebo C-Miller, Andre Dow alias Mac Minister, Barry Adrian Reese vystupující jako Cassidy nebo Charly Wingate neboli Max B. My naši pozornost zaměříme na známější jména.
Pokud znáte americkou rapperku, textařku a zpěvačku Nicki Minaj, určitě vám neuniklo, že si její dvanáctkrát trestaný (mimo jiné za znásilnění) manžel Kenneth Petty poseděl od roku 2006 právě za vraždu 7 let v chládku, a poté byl ještě 5 let pod dohledem. Původní verdikt zněl ale 10 let natvrdo.
Brutální čin se stal v roce 2002 v New Yorku, kdy měl Petty zaútočit na člena konkurenčního gangu tím, že ho několikrát střelil do břicha. Poté nastoupil do auta ke své skupině a odjel pryč. Než ale postřelený muž zemřel, stihl Pettyho identifikovat podle fotografií. Aby toho ale neměl Petty na triku málo, aktuálně si odpykává trest za to, že se „zapomněl“ v Kalifornii zaregistrovat jako sexuální delikvent. Dostal tři roky podmíněně, jeden rok domácího vězení a pokutu.
Celým Los Angeles otřásl brutální čin amerického rapového zpěváka Antrona Singletona neboli Big Lurche. Existují ale dvě verze příběhu, které mají nicméně vždy jen jednu oběť. Některé zahraniční zdroje uvádí, že těžce závislý Singleton se v roce 2002 vydal pro psychodrogu PCP ke svému kamarádovi, kde však byla jen jeho přítelkyně, 21letá Tynisha Ysais. Jiné zdroje zase tvrdí, že Ysais byla přítelkyní právě samotného rappera a že si spolu drogu doma dopřávali.
Ať už to bylo jakkoliv, další události sám hudebník následně odmítl přiznat. V rauši dívku totiž napadl nožem, doslova ji rozřezal hruď a následně se zakousl do jejich vnitřností. Potom vyběhl úplně nahý do ulic, kde ho zajistila policie a záchranáři převezli do nemocnice. Vyšetřovatelé neměli moc práce, protože kromě jiného se v rapperově žaludku našly právě kusy dívčina masa. Soud ho proto poslal v roce 2003 na doživotí do vězení bez možnosti propuštění.
Z vraždy byli obviněni také Gucci Mane a Snoop Dogg, v obou případech je ale úřady osvobodily pro nedostatek důkazů a uznání, že šlo o sebeobranu.
Jeden z představitelů tvrdšího rapu Radric Delantic Davis známý jako Gucci Mane se dostal do problémů v roce 2005, kdy do jeho domu v Atlantě vnikla skupina ozbrojených a maskovaných mužů. Rapper a jeho kamarádi začali po lupičích střílet, jeden z nich zemřel. Následně se ukázalo, že obětí byl blízký přítel rappera Younga Jeezyho, který se s Guccim nemá v lásce.
O gang šlo i v případě Cordozara Calvina Broaduse známého jako Snoop Dogga. V roce 1993 zastřelil v Los Angeles tehdejší Snoopův bodyguard McKinley Lee jednoho ze členů konkurenční skupiny. Stalo se tak údajně při cestě autem, kdy museli zastavit kvůli nějakému muži na silnici. Po chvíli ale muže odstrčil právě člen konkurenčního gangu Phillip Woldermariam a zamířil na Snoop Dogga pistolí. Lee okamžitě jednal a dotyčného střelil. Woldermariam ale naneštěstí zemřel.
Ještě v tom roce, po předání cen MTV Video Music Awards, se šli oba zúčastnění udat a rapper o tom napsal dokonce i song Murder Was The Case (Vražda byla případem), který dostal dokonce formu krátkého filmu. Soud s nimi pak začal v roce 1995, o rok později byli zproštěni viny. Obhajoval je právník Johnnie Lee Cochran, který zastupoval například i Michaela Jacksona nebo O. J. Simpsona.
Foto: Profimedia